خرید پارچه

خرید پارچه

خرید پارچه به سلیقه افراد بستگی دارد، پارچه جنس و انواع مختلفی دارد که جنس پارچه مناسب فصل خاصی است. بهتر است پارچه متناسب با لباس مورد نظر انتخاب شود. انتخاب رنگ پارچه در فصل گرم و سرد از اهمیت بالایی برخوردار است در هوای گرم بهتر است از رنگ های روشن و ضد چروک استفاده شود که گرمای زیادی را به خود جذب نکند پس در هنگام خرید به نوع استفاده از آن توجه کنید.

پارچه را از دو جهت بکشید تا از استحکام آن مطمئن شوید هنگام خرید دنبال پارچه ای بگیرید که دوخت آسانی داشته باشد و هزینه بالایی نداشته باشد.

زمان خرید پارچه باید به چند نکته مهم توجه کنید : پارچه در عرض های مختلفی عرضه می شود عرض پارچه باید متناسب با الگوی مورد نظر باشد ،هنگام خرید باید به طرح و رنگ آن توجه کنید زیرا هنگام برش پارچه را نمیتوان پس داد.


سعی کنید از پارچه هایی که جنس آن ها از الیاف های طبیعی است استفاده کنید الیاف های طبیعی حرارت بدن را به راحتی انتقال می دهند و بدن همیشه خنک است به پارچه های پنبه ای نخی هم گفته می شود.
پارچه های کتان دارای سطح صافی هستند پارچه های پنبه ای زودتر تمیز می شوند.این نوع پارچه پرکاربرد است به پوست آسیب نمی رساند با توجه به مرغوبیتی که دارد رنگ هم پس می دهد و بیشتر برای لباس های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.


پارچه های پشمی هم از الیاف های طبیعی تهیه می شود عایق خوبی در برابر سرما است.
باید به این نکته توجه کنید که لباس های پشمی را باید با فرچه نازک و سخت تمیز کرد، برای اینکه عمر لباس های پشمی بالا رود باید دو روز درمیان از آنها استفاده کرد.
طراحان باید به خوبی جنس پارچه را بشناسند تا بتوانند با توجه به طرح مورد نظر خود جنس پارچه را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است Privacy PolicyوTerms of Use.

اینجا کلیک کنید.